Науково-педагогічний проект "Інтелект України" - майбутнє освіти

Дата: 30.11.2019 20:10

Науково-педагогічний проект "Інтелект України" - майбутнє освіти

Не можна людину всього навчити на все                                                                                  життя, її можна навчити вчитися все життя.                                                                                                                                                  Д.Дідро

Протягом трьох років поспіль у Хустській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 формується клас, який працює за методикою Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

Сутність проекту полягає не стільки в отриманні учнями поглиблених знань, скільки в набутті необхідних навичок  роботи з інформацією. Діти вчаться  аналізувати, творчо мислити, пізнавати навколишній світ. У процесі навчання виховуються цілеспрямовані, працелюбні, організовані, наполегливі та вольові  молоді громадяни нашого суспільства.

Проект розрахований на академічно здібну дитину і розроблений таким чином, щоб урахувати вікові особливості учнів та збільшити інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, інтегрованим урокам, засобам наочності й відеоматеріалам, об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим. Навчаючись, учні не отримують знання у готовому вигляді, а здобувають їх шляхом відкриття нового, через самостійну і практичну діяльність, де кожен учень постійно перебуває у стані пошуку, вчиться знаходити необхідну інформацію, щоб вирішити проблему. Таке активне навчання передбачає застосування різноманітних методів, які стимулюють пізнавальну активність учнів.

Важливим моментом є формування емоційно-позитивного стану дитини в процесі навчання. Це відбувається через незвичну добірку видів завдань: виконання пісень під карооке, читання казок способом стеження за диктором, робота з уривками мультфільмів та пошук переглянутого в тексті тощо. Логічна та цікава побудова уроків, які насичені різними інтерактивними вправами, коли діти мають можливість попрацювати з плакатами та ілюстраціями, переглянути цікаву презентацію чи відео, поспівати та порухатись, – запорука успішної роботи.

Учителі школи Мітру А.Ю., Ільканич В.Й. та Вайнраух Н.О. зі своїми учнями долучилися до участі в науково-педагогічному проекті «Інтелект України», головним девізом якого є «Не кажи «не вмію», а кажи «навчуся». Саме цього педагоги вчать дітей кожного уроку, адже учні мають вірити у власні сили. На уроках творчі вчителі використовують найкращі форми та методики сучасної педагогіки, мультимедіа та інноваційні технології. Створення на уроці ситуації успіху, зацікавленості, комфорту сприяє потужній мотивації та активізації процесу пізнання. Тому найскладніший матеріал діти сприймають легко, цікаво й доступно.

Цей проект –  нова якість освіти, новий підхід до навчання. У нашій школі двері завжди відкриті для   допитливих талановитих дітей!