A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустська загальноосвітня школа І-ІII ступенів №4
Хустської міської ради Закарпатської області

Історія школи

Фото без опису

      У вересні всі стежинки ведуть до школи, бо у кожного з наc була чи є своя «доріжка» у клас. Малиново дзвенів цьогорічний  шкільний дзвоник у Хустській ЗОШ №4. Першовересень обдарував теплом, яскравістю і ювілеєм. Відкриття школи відбулося у далекому 1965 році, і новостворений колектив очолив Калинич Іван Андрійович. 

   Досвідчений педагог, добрий організатор, Іван Андрійович доклав чимало зусиль для становлення і розвитку школи. Людина творча і талановита, він був живописцем, графіком, письменником, Заслуженим майстром народної творчості України, учасником всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Його картини, подаровані школі, захоплюють красою Закарпаття, а поезії передають неповторний колорит народного життя.  Заступники директора – Фенинець Юрій Іванович, Зварич Василь Іванович, Моргентал Ольга Фердинандівна ,які працювали разом з Іваном Андрійовичем, - відзначилися особливою харизмою, високою професійністю, творчим підходом до навчання і виховання школярів.

   Першого вересня 1965 року за парти сіли 1032 учні, відкрито 31 клас із середньою наповнюваністю – 33 чол. Цей великий школярський колектив навчали 67 педагогів. Праця першого колективу стала фундаментом, на якому вибудовувалася педагогічна діяльність навчального закладу у наступні роки.  Усі вони добре розуміли, що школа – це Храм науки, у якому  Вчитель бере у пригорщі любові і мудрості  маленьку дитину та світить їй у важкій дорозі до знань.

     У створенні предметних кабінетів як центрів навчально-методичної роботи активну участь узяли Заслужений вчитель України Бреннер М.С. (кабінет фізики), талановитий біолог – Ізай Х.А. (кабінет біології), Маслеєва М.І, (кабінет історії), Григорова Й.М. та Маргітич І.І.(кабінет української мови та літератури), Фенинець Г.Г.(кабінет хімії).  Па-  м’ятаємо і  шануємо позаурочну діяльність  Маргітича І.І., яким  на сцені школи  ставились п’єси та опери,  а актори – учні й вчителі – вчились у нього майстерності.

     У перші роки заснування закладу  запровадилися  військово – спортивна гра «Зірниця» , яку щороку проводив  полковник запасу, ветеран війни Зусман Я.А., масові спортивні свята «Малі олімпійські ігри» під керівництвом вчителів фізкультури  Панці Й.І., Таченка А.Г.,Балога М.М.

     З 1981 року по 1986 рік школою керував Мадяр Михайло Степанович,  який примножив здобутки у розбудові школи. З його ініціативи вчителі власними силами збудували їдальню, зміцнили матеріальну базу спортивного майданчика. Усю свою енергію Михайло Степанович спрямував на удосконалення навчально – виховного процесу і, розуміючи важливість викладання математики, багато зробив для розвитку математичної освіти,приділяв належну увагу роботі з обдарованими дітьми.

     Наступного директора школи - Калинюка Юрія Юрійовича (з 1986р. по 1994р.) -  по праву можна назвати керівником – новатором, освітня діяльність якого підняла на вищий якісний рівень навчально-виховний процес, що стало особливо важливим у роки відродження України як незалежної держави. Він започаткував  у закладі диференційоване навчання : в основній школі сформовано конкурсні класи, у старшій – профільні. До цієї роботи доклала чимало зусиль заступник директора Рішко Ольга Степанівна. Саме вона впроваджувала національні ідеї народознавства у навчально-виховний процес.

     З 1994 по 2006 рік Хустською ЗОШ №4 керував Попович Михайло Петрович. Він зумів разом з міськими очільниками  влади  реалізувати проект Українського фонду соціальних інвестицій по влаштуванню дахової котельні. Згодом було перекрито дах школи та збудовано нову їдальню. Не залишалося поза увагою Михайла Петровича   фахове зростання вчителів – наша  школа одна з перших у місті розпочала співпрацю  загальноосвітнього та вищого навчального закладу. На базі школи проводилися курси по підготовці абітурієнтів до вступу у Львівську політехніку.

      З 2006 року  ЗОШ №4 очолює Лемак Ольга Михайлівна, яка мала вже чималий досвід керівництва школою,  бо ще з 1987 року працювала заступником директора з виховної роботи, а з 1996 – з навчально-виховної роботи. На її тендітні плечі ліг  тягар реконструкції шкільних приміщень : за  кошти міського бюджету та батьківської громади  у школі було    повністю замінено усю систему опалення, відремонтовано актовий та спортивний зали, замінено вікна, поповнено класи новими меблями, комп’ютерною технікою, оновлено фасад школи, здійснено благоустрій  частини шкільного подвір’я.

      Однак на першому місці у роботі директора школи – навчально-виховний процес,  робота з батьками, громадськістю. Вивчення і застосування інноваційних педагогічних методик ,володіння кожним учителем засобами інформаційно-комп’ютерних технологій, індивідуальна робота з обдарованими дітьми, виховання справжнього громадянина і патріота держави – такі освітні маршрути колективу.

     Разом із заступниками директора - Тананою Наталією Никанорівною, Бучок Анжелікою Степанівною,  Сидяртовою Маріонеллою Йосипівною - Ольга Михайлівна вибудувала такий стиль керівництва, при якому толерантність у ставленні до вчителів та учнів є запорукою здобутків у навчально-виховному процесі, а професійність та організованість – неодмінна складова роботи кожного педагога. Головний зміст педагогічного процесу – розвиток учня, його творчої індивідуальності, здобуття ним  навчальних  компетенцій, які потрібні йому у дорослому житті.

    Ми пишаємося випускниками школи, які стали відомими людьми нашого Хуста, краю, України.

      Випускник нашої школи Дочинець Мирослав Іванович став Лауреатом Національної премії України ім.Тараса Шевченка в номінації «Література» у 2014 році за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та « Горянин. Води Господніх русел».

    Вихованцем нашої школи є Кащук Володимир Павлович – міський голова Хуста. Відданий патріот, який дбає, щоб місто стало по-справжньому європейським, повернуло собі славу  туристичного центру Закарпаття.  Над цим працював і попередній міський голова, колишній учень нашої школи - Джанда Михайло Михайлович, який теж доклав чимало зусиль у розбудову нашого міста.    

    Успішними підприємцями стали наші колишні учні: Браєр Йосип Йосипович, Мандрик Михайло Іванович, Бордей Олександр Федорович, Богоста Наталія Іванівна, Барзул Олександр Юрійович, Холод Михайло Михайлович. Створивши нові робочі місця, вони працюють на розвиток нашого краю, не забуваючи допомагати рідній школі.

      Багато наших випускників працюють в освіті: Синьо Н.Й. – директор Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №5, Холод А.М. - заступник директора цієї ж школи, Чернячук І.І. – директор Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №6, Дуда Т.В. - заступник директора цієї ж школи, Рішко В.С. – директор Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3, Тесличко В.М., Грига Н.В. - заступники директора цієї ж школи, Науменко М.В. – директор ДЮСШ «Нарцис»,  Демеш Т.В. - заступник директора  Хустського НВК №1, Полінкевич М.М., Чекаліна Н.І., Крічфалуші М.М. – завідувачі міськими дитсадками.

     Пройшли своє становлення як педагоги у колективі ЗОШ №4 відомі освітяни міста : Мочарник В.В. – начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради, Власюк В.В. – начальник управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради, Маслей Г.С. – заступник директора Хустської гімназії-інтернат,  Гелеван Г.М.,  Бордей В.Й., Власюк В.М. – керівники Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

     Гордістю і втіхою школи є її найкращі учні. За п’ятдесятирічну діяльність школи Золоті медалі отримали 134 випускники, а срібні медалі – 64 випускники.

     Вітаючи з 50-літтям відкриття Хустської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, ми бажаємо здоров’я та душевної гармонії усім, хто навчав і хто вчився у її стінах, а педагогічному колективу – нових досягнень в реалізації державної політики в галузі національної освіти.

Фото без опису


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора